OKvesti

Šest medalja za srpske matematičare u Ohridu

Na 34. Balkanskoj matematičkoj Olimpijadi, koja je održana od 2. do 7. maja u Ohridu, tim srednjoškolaca iz Srbije osvojio je šest medalja.

„Maj mesec matematike” od 10. do 31. maja

Manifestacija „Maj mesec matematike” šesti put će se održati od 10. do 31. maja 2017. godine u Beogradu pod sloganom „Matematika, moja šansa”.

Nove medalje za mlade naučnike iz Srbije

Učenici srednjih škola iz Beograda koji su učestvovali na Međunarodnoj konferenciji mladih naučnika osvojili su šest medalja, među kojima i jednu bronzanu iz matematike.

medalje

Četiri medalje za matematičarke iz Srbije

Nа Evropskoj mаtemаtičkoj olimpijаdi zа devojke u Švаjcаrskoj, mаtemаtičkа ekipа iz Srbije osvojila je četiri medalje – jednu zlаtnu, dve srebrne i jednu bronzаnu medаlju, saopštilo je Društvo matematičara Srbije.

Broj Pi

Matematičari širom sveta danas slave Međunarodni dan broja Pi

Od 2009. godine se zvanično svakog 14. marta u zemljama širom sveta obeležava Međunarodni dan broja Pi (π), odlukom Predstavničkog doma SAD.

Svetski dan matematike

OKmatematičari, čestitamo vam Svetski dan matematike!

Svake godine se prve srede u martu širom planete obeležava Svetski dan matematike.

Medalje

Naši matematičari osvojili 6 medalja u Kazahstanu

Sedmoro učenika iz Srbije vraća se s Međunarodne olimpijade u Kazahstanu na kojoj su osvojili šest medalja: tri zlatne, jednu srebrnu i dve bronzane

medalje

Srpski matematičari prvi na „Matematičkom višeboju” u Moskvi

Godina se polako bliži kraju, a naši zlatni matematičari će imati pune ruke posla da prebroje sve ovogodišnje osvojene nagrade i odličja sa raznih evropskih i svetskih takmičenja. A od početka godine osvojili su više od 20 medalja!