Nove medalje za mlade naučnike iz Srbije

Učenici srednjih škola iz Beograda koji su učestvovali na Međunarodnoj konferenciji mladih naučnika osvojili su šest medalja, među kojima i jednu bronzanu iz matematike.

Na ovom nezvaničnom svetskom prvenstvu srednjoškolskih radova koje je održano u Štutgartu u Nemačkoj učenici iz Beograda su imali konkurenciju iz 27 zemalja.

Đorđe Ogrizović osvojio je zlatnu medalju u zaštiti životne sredine, a Uroš Filipović srebrnu medalju u inženjeringu.

Srebrne medalje u hemiji i biologiji osvojile su Ana Mijušković i Emilija Jovanović.

Nikolina Marković iz Lazarevca osvojila je bronzanu medalju u matematici, a Fedor Filipović je osvojio bronzu u hemiji i biologiji.

Međunarodna konferencija mladih naučnika (International Conference of Young Scientists) je nezvanični svetski šampionat istraživačkih srednjoškolskih radova iz šest naučnih disciplina.

Sledeća, 25. po redu Međunarodna konferencija mladih naučnika održaće se u Beogradu i tada se očekuje učešće predstavnika 30 zemalja iz celog sveta.

Izvor: edukacija.rs