Medalje

Naši matematičari osvojili 6 medalja u Kazahstanu

Sedmoro učenika iz Srbije vraća se s Međunarodne olimpijade u Kazahstanu na kojoj su osvojili šest medalja: tri zlatne, jednu srebrnu i dve bronzane

Na Međunarodnoj žautikovskoj olimpijadi iz matematike, fizike i informatike učestvovalo je 450 takmičara iz 19 država, među kojima su učenici iz Rusije, Kazahstana, Rumunije, Bugarske, Ukrajine…

Na takmičenje je iz Beograda otišlo sedam učenika: Ognjen Tošić, Aleksa Konstantinov, Aleksa Milojević, Mihajlo Sporić, Dušan Novičić, David Milićević i Kosta Bizetić.

Učenici iz Srbije osvojili su šest medalja. Dve zlatne medalje iz matematike osvojili su Ognjen Tošić i Aleksa Konstantinov, a srebrnu je osvojio Aleksa Milojević.

Zlatnu medalju iz fizike osvojio je Mihajlo Sporić, dok je Dušan Novičić osvojio bronzanu medalju. David Milićević osvojio je bronzanu medalju iz informatike.

Izvor: www.b92.net