8274970069_96b5a430b2_b

Da li ste čuli da u SAD sve više škola ukida domaći zadatak? Ovih 10 razloga pokazuje zašto je on veoma važan

Sve veći broj osnovnih škola u SAD ukida domaće zadatke za decu, kako bi ona imala više vremena za ostale aktivnosti sport, igru, porodicu, čitanje i spavanje. Ova vest podelila je mišljenja ljudi, pa tako jedan deo populacije podržava ovu praksu, dok drugi pak smatra da je domaći zadatak ipak neizostavan deo svakog đačkog dana.

2615993927_51d73f0464_bMeđutim, pojedini stručnjaci za obrazovanje tvrde da domaći zadatak ima vitalni značaj i da njegovo ukidanje može da ostavi ključne posledice po obrazovanje dece, navodi Tanjug.

Mi se slažemo sa njihovim mišljenjem, zbog čega vam dajemo 10 razloga zašto je domaći zadatak zapravo važan.

1. On pomaže vašem detetu da poboljša način razmišljanja i memoriju.
  2. Domaći zadatak mu omogućava da obazrivo organizuje vreme.
  3. Uz pomoć njega će dete razviti pozitivne veštine za učenje i ponašanje koje će mu olakšati život.
  4. Vaše dete će naučiti šta je nezavisnost.
  5. Na vreme će početi da bude odgovorno.
  6. Mnogo lakše će savladati gradivo iz škole ako ga obnovi kod kuće.
  7. Nakon urađenog domaćeg zadatka, dete će spremno dočekati novi školski dan i postići bolje rezultate.
  8. Naučiće da pravilno koristi literaturu, reference i izvore sa interneta.
  9. Domaći nije dobar samo za vaše dete, već i za vas, jer ćete biti u toku sa gradivom koje vaše dete uči.
  10. Uz pomoć njega ćete uspostaviti bolju komunikaciju sa detetom.

Zašto je domaći iz matematike toliko bitan?

Koliko zadataka danas imamo za domaći? Ovo je rečenica koju ste sigurno u školskim danima često postavljali sebi, ali i drugarima. Jednačine, integrali, funkcije… Uvek ste ih mrzovoljno radili, ali baš to vežbanje kod kuće vam je donosilo i bolje znanje.

4033239_5a67138400_b

Ako vaše dete nije pažljivo u školi, pa ne razume gradivo na pravi način, a onda i ne uradi domaći zadatak iz matematike kod kuće, verovatno neće postići zapažene rezultate u školi.

Domaće zadatke iz matematike vaše dete može da radi uz pomoć profesora online, jer mu OKmatematika baš to nudi. Uz OKIpaket koji čine grafička tabla za pisanje i crtanje, Wi-Fi olovka i slušalice sa mikrofonom, uštedećete vreme za odvoženje deteta na privatne časove, a o njegovom napretku dobijaćete nedeljne i mesečne izveštaje.

Ako se nađu pravi saborci za učenje matematike, ni domaći zadatak detetu neće predstavljati problem. A kada je reč o svim domaćim zadacima, iako se sve više osnovnih i srednjih škola u SAD trudi da ih ukine, ostaje da vidimo kada će i da li će ta praksa da se ustali i kod nas.