matematika

Da li si znao da je matematika veoma bitna u medicini?

Otkića iz biologije i medicine pokazala su da matematika više decenija igra veoma važnu ulogu u napredovanju medicine, kao i u istraživačkom radu koji dovodi do napretka medicinskih nauka. Nije uvek bilo tako, ali kako se statistika, kao oblast matemaike, dugo borila da uđe u medicinu, jer se zaključci nisu izvodili na osnovu velikog broja ispitanika, matematika je dobijala veliki značaj.

završni ispit

Do boljih rezultata na maloj maturi uz OKmatematiku

Bliži se kraj školske godine i mnogi osmaci su na mukama jer žele da polože završni ispit sa najboljim rezultatom. Kao i svake godine, i ove godine učenici rade testove iz matematike i srpskog jezika i kombinovani test. Polaganje testova se bliži, a matematika zahteva predanost i vežbu, zbog čega treba dobro da organizuješ svoje vreme i brzo savladaš svaki …